VY1332M59Y5UQ6UV0
Part Number:
VY1332M59Y5UQ6UV0
Description:
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL
Capacitance :
3300 pF
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.591" Dia (15.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
760VAC