AT-3045-TF-LW110-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Part Number:
AT-3045-TF-LW110-R
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Description:
BUZZER PIEZO 10V 30MM FLANGE
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
11mA
Driver Circuitry :
Transducer, Externally Driven
Duration :
Frequency :
4.5kHz
Height - Seated (Max) :
0.220" (5.60mm)
Ingress Protection :
Input Type :
Peak-Peak Signal
Mounting Type :
Panel Mount, Flange
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.181" Dia (30.00mm)
Sound Pressure Level (SPL) :
97dB @ 10V, 10cm
Technology :
Piezo
Termination :
Wire Leads
Voltage - Rated :
10 V
Voltage Range :
1 ~ 50V