PKM22EPPH4012-B0
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
PKM22EPPH4012-B0
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Description:
BUZZER PIEZO 1.5V 22MM TH
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
Driver Circuitry :
Transducer, Externally Driven
Duration :
Frequency :
4kHz
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Ingress Protection :
Input Type :
Zero-Peak Signal
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.866" Dia (22.00mm)
Sound Pressure Level (SPL) :
85dB @ 1.5V, 10cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
1.5 V
Voltage Range :
30V (Max)