RB520CM-30T2R
Part Number:
RB520CM-30T2R
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA VMN2M
Current - Average Rectified (Io) :
100mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 10 V
Operating Temperature - Junction :
150°C (Max)
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
VMN2M
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
450 mV @ 10 mA