CUS10F30,H3F
Part Number:
CUS10F30,H3F
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 1A USC
Capacitance @ Vr, F :
170pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
1A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 30 V
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
500 mV @ 1 A