RB521VM-30FHTE-17
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
Part Number:
RB521VM-30FHTE-17
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA UMD2
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
30 µA @ 10 V
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
UMD2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
470 mV @ 200 mA