RB531SM-30FHT2R
Part Number:
RB531SM-30FHT2R
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA EMD2
Current - Average Rectified (Io) :
200mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 10 V
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
EMD2
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
350 mV @ 10 mA