CUS05F30,H3F
Manufacturer:
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
Part Number:
CUS05F30,H3F
Category:
Single Diodes
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA USC
Manufacturer :
Category :
Single Diodes
Capacitance @ Vr, F :
120pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
500mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 30 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
USC
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
450 mV @ 500 mA