RB511VM-30TE-17
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
Part Number:
RB511VM-30TE-17
Category:
Single Diodes
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA UMD2
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Category :
Single Diodes
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
100mA
Current - Reverse Leakage @ Vr :
7 µA @ 10 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :
UMD2
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
370 mV @ 10 mA