CPS-5449-120PM
Manufacturer:
CUI Devices
Part Number:
CPS-5449-120PM
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Description:
BUZZER PIEZO 12V 54MM FLANGE
Manufacturer :
CUI Devices
Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
130mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
3.5kHz
Height - Seated (Max) :
1.862" (47.30mm)
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Panel Mount, Flange
Operating Mode :
Warble
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.126" Dia (54.00mm)
Sound Pressure Level (SPL) :
105dB @ 12V, 30cm
Technology :
Piezo
Termination :
Wire Leads
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
6 ~ 15V