SMI-1324-TW-12V-R-T/R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Part Number:
SMI-1324-TW-12V-R-T/R
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Description:
BUZZER MAGN 12V 12.5X12.5MM SMD
Manufacturer :
PUI Audio, Inc.
Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
30mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
2.4kHz
Height - Seated (Max) :
0.283" (7.20mm)
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Sound Pressure Level (SPL) :
85dB @ 12V, 10cm
Technology :
Electromechanical/Magnetic
Termination :
Solder Pads
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
8 ~ 15V