ASI12N35MTRQ
Manufacturer:
Mallory Sonalert Products
Part Number:
ASI12N35MTRQ
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Description:
BUZZER PIEZO 12V 14X14MM SMD
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
10mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
3.5kHz
Height - Seated (Max) :
0.295" (7.50mm)
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Washable
Size / Dimension :
0.551" L x 0.551" W (14.00mm x 14.00mm)
Sound Pressure Level (SPL) :
83dB @ 12V, 10cm
Technology :
Piezo
Termination :
Solder Pads
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
3 ~ 15V