CPI-137-24T
Manufacturer:
CUI Devices
Part Number:
CPI-137-24T
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Description:
BUZZER PIEZO 24V 13.9MM TH
Manufacturer :
CUI Devices
Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
18mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
3.8kHz
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Washable
Size / Dimension :
0.547" Dia (13.90mm)
Sound Pressure Level (SPL) :
92dB @ 24V, 10cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
24 V
Voltage Range :
16 ~ 28V