AZ23B3V3-HE3_A-08
Part Number:
AZ23B3V3-HE3_A-08
Description:
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
95 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.3 V