AZ23B7V5-HE3_A-18
Part Number:
AZ23B7V5-HE3_A-18
Description:
DIODE ZENER 7.5V 300MW SOT23
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
15 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
7.5 V