AZ23B3V9-G3-08
Part Number:
AZ23B3V9-G3-08
Description:
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23
Impedance (Max) (Zzt) :
95 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.9 V