AZ23B3V3-G3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part Number:
AZ23B3V3-G3-08
Category:
Zener Diode Arrays
Description:
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
Manufacturer :
Category :
Zener Diode Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
Impedance (Max) (Zzt) :
95 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.3 V