AZ23B4V3-G3-18
Part Number:
AZ23B4V3-G3-18
Description:
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23
Impedance (Max) (Zzt) :
95 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.3 V