AZ23B30-G3-18
Part Number:
AZ23B30-G3-18
Description:
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 22.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
30 V