BZB84-B13,215
Part Number:
BZB84-B13,215
Description:
DIODE ZENER ARRAY 13V SOT23
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
13 V