BZB784-C4V7,115
Manufacturer:
Nexperia
Part Number:
BZB784-C4V7,115
Category:
Zener Diode Arrays
Description:
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT323
Manufacturer :
Nexperia
Category :
Zener Diode Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
SC-70, SOT-323
Power - Max :
180 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-323
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V