DZ23C5V6-7-F
Part Number:
DZ23C5V6-7-F
Description:
DIODE ZENER ARRAY 5.6V SOT23-3
Impedance (Max) (Zzt) :
40 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
5.6 V