AZ23C3V6-7-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Part Number:
AZ23C3V6-7-F
Description:
DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT23-3
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Impedance (Max) (Zzt) :
95 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.6 V