CMI-9605IC-0580T
Manufacturer:
CUI Devices
Part Number:
CMI-9605IC-0580T
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Description:
BUZZER MAGNETIC 5V 9.6MM TH
Manufacturer :
CUI Devices
Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
30mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
2.7kHz
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Single Tone
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Washable
Size / Dimension :
0.378" Dia (9.60mm)
Sound Pressure Level (SPL) :
80dB @ 5V, 10cm
Technology :
Magnetic
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
5 V
Voltage Range :
3 ~ 7V