QEDB501Q0R5C1GV001E
Part Number:
QEDB501Q0R5C1GV001E
Description:
CAP CER 0.5PF 500V NP0 1111
Capacitance :
0.5 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max) :
0.102" (2.59mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
500V