DI110N03PQ-AQ
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Part Number:
DI110N03PQ-AQ
Category:
Single FETs, MOSFETs
Description:
MOSFET, POWERQFN 5X6, 30V, 110A,
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Category :
Single FETs, MOSFETs
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
110A
Drain to Source Voltage (Vdss) :
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Power Dissipation (Max) :
35W