KTS251B473M31N0T00
Part Number:
KTS251B473M31N0T00
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250V