1812N560G202CT
Part Number:
1812N560G202CT
Description:
CAP CER 56PF 2KV C0G/NP0 1812
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
56 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)