1812N183G500CT
Part Number:
1812N183G500CT
Description:
CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 1812
Capacitance :
0.018 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V