1812B392J101CT
Manufacturer:
Walsin Technology
Part Number:
1812B392J101CT
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 3900PF 100V X7R 1812
Manufacturer :
Walsin Technology
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
3900 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V