1812N271G251CT
Part Number:
1812N271G251CT
Description:
CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 1812
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
270 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
250V