QEDB102Q9R1D1GV001E
Part Number:
QEDB102Q9R1D1GV001E
Description:
CAP CER 9.1PF 1KV NP0 1111
Capacitance :
9.1 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max) :
0.102" (2.59mm)
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
1000V (1kV)