QEDB501Q6R8D1GV001E
Part Number:
QEDB501Q6R8D1GV001E
Description:
CAP CER 6.8PF 500V NP0 1111
Capacitance :
6.8 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max) :
0.102" (2.59mm)
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
500V