S255B182K502CT
Part Number:
S255B182K502CT
Description:
CAP CER 1800PF 250V X7R 2220
Capacitance :
1800 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250VAC