1210B226M160CT
Manufacturer:
Walsin Technology
Part Number:
1210B226M160CT
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Manufacturer :
Walsin Technology
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
22 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V