2220B474K631CT
Part Number:
2220B474K631CT
Description:
CAP CER 0.47UF 630V X7R 2220
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V