1210B823J201CT
Part Number:
1210B823J201CT
Description:
CAP CER 0.082UF 200V X7R 1210
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.082 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V