IXA20PG1200DHG-TUB
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
IXA20PG1200DHG-TUB
Category:
IGBT Arrays
Description:
IGBT H BRIDGE 1200V 32A SMPD
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
IGBT Arrays
Configuration :
Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) :
32 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
125 µA
IGBT Type :
PT
Input :
Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
Mounting Type :
Surface Mount
NTC Thermistor :
No
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
9-SMD Module
Power - Max :
130 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
ISOPLUS-SMPD™.B
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.1V @ 15V, 15A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V