FZ1200R33KF2CNOSA2
Part Number:
FZ1200R33KF2CNOSA2
Description:
IGBT MODULE 3300V 2000A
Configuration :
Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) :
2000 A
Current - Collector Cutoff (Max) :
12 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
150 nF @ 25 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power - Max :
14500 W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
4.25V @ 15V, 1.2kA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
3300 V