1808N331G302CT
Manufacturer:
Walsin Technology
Part Number:
1808N331G302CT
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 330PF 3KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Walsin Technology
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
330 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1808 (4520 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
3000V (3kV)