1210B476M100CT
Part Number:
1210B476M100CT
Description:
CAP CER 47UF 10V X7R 1210
Applications :
General Purpose
Capacitance :
47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V