QSCT251Q131F1GV001E
Part Number:
QSCT251Q131F1GV001E
Description:
CAP CER 130PF 250V NP0 0805
Capacitance :
130 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Thickness (Max) :
0.046" (1.17mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V