IGW50N60TFKSA1
Part Number:
IGW50N60TFKSA1
Description:
IGBT 600V 100A 333W TO247-3
In Stock:
24
Current - Collector (Ic) (Max) :
100 A
Current - Collector Pulsed (Icm) :
150 A
Gate Charge :
310 nC
IGBT Type :
Trench Field Stop
Operating Temperature :
-40°C ~ 175°C (TJ)
Power - Max :
333 W
Supplier Device Package :
PG-TO247-3-1
Switching Energy :
2.6mJ
Td (on/off) @ 25°C :
26ns/299ns
Test Condition :
400V, 50A, 7Ohm, 15V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
600 V