IXLF19N250A
Manufacturer:
Littelfuse
Part Number:
IXLF19N250A
Category:
Single IGBTs
Description:
IGBT 2500V 32A 250W I4PAC
Manufacturer :
Littelfuse
Category :
Single IGBTs
Current - Collector (Ic) (Max) :
32 A
Current - Collector Pulsed (Icm) :
Gate Charge :
142 nC
IGBT Type :
NPT
Input Type :
Standard
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
i4-Pac™-5 (3 Leads)
Power - Max :
250 W
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Supplier Device Package :
ISOPLUS i4-PAC™
Switching Energy :
15mJ (on), 30mJ (off)
Td (on/off) @ 25°C :
Test Condition :
1500V, 19A, 47Ohm, 15V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
3.9V @ 15V, 19A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
2500 V