IKW50N65RH5XKSA1
Part Number:
IKW50N65RH5XKSA1
Description:
INDUSTRY 14
In Stock:
237
Current - Collector (Ic) (Max) :
80 A
Current - Collector Pulsed (Icm) :
200 A
Gate Charge :
120 nC
IGBT Type :
Trench Field Stop
Operating Temperature :
-40°C ~ 175°C (TJ)
Power - Max :
305 W
Switching Energy :
230µJ (on), 180µJ (off)
Td (on/off) @ 25°C :
22ns/180ns
Test Condition :
400V, 25A, 12Ohm, 15V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.1V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
650 V