1812N122G102CT
Part Number:
1812N122G102CT
Description:
CAP CER 1200PF 1KV C0G/NP0 1812
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
1200 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)