EL5100IS-T7
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Part Number:
EL5100IS-T7
Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Manufacturer :
Category :
-3db Bandwidth :
200 MHz
Amplifier Type :
Voltage Feedback
Current - Input Bias :
2 µA
Current - Output / Channel :
100 mA
Current - Supply :
2.5mA
Gain Bandwidth Product :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Obsolete
Slew Rate :
2200V/µs
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Input Offset :
1 mV
Voltage - Supply Span (Max) :
12 V
Voltage - Supply Span (Min) :
3.3 V