LMV321M7
Manufacturer:
National Semiconductor
Part Number:
LMV321M7
Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-5
Manufacturer :
National Semiconductor
Category :
-3db Bandwidth :
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Input Bias :
15 nA
Current - Output / Channel :
160 mA
Current - Supply :
130µA
Gain Bandwidth Product :
1 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Type :
Rail-to-Rail
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Product Status :
Active
Slew Rate :
1V/µs
Supplier Device Package :
SC-70-5
Voltage - Input Offset :
1.7 mV
Voltage - Supply Span (Max) :
5.5 V
Voltage - Supply Span (Min) :
2.7 V