LM3900DR
Part Number:
LM3900DR
Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Category :
-3db Bandwidth :
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Input Bias :
30 nA
Current - Output / Channel :
10 mA
Current - Supply :
6.2mA (x4 Channels)
Gain Bandwidth Product :
2.5 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
4
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Type :
Package / Case :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Slew Rate :
20V/µs
Supplier Device Package :
14-SOIC
Voltage - Input Offset :
Voltage - Supply Span (Max) :
32 V
Voltage - Supply Span (Min) :
4.4 V