AD8130ARMZ
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
Part Number:
AD8130ARMZ
Category:
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Description:
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8MSOP
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Category :
-3db Bandwidth :
290 MHz
Amplifier Type :
Differential
Current - Input Bias :
500 nA
Current - Output / Channel :
40 mA
Current - Supply :
13mA
Gain Bandwidth Product :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Package / Case :
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Product Status :
Active
Slew Rate :
1100V/µs
Supplier Device Package :
8-MSOP
Voltage - Input Offset :
400 µV
Voltage - Supply Span (Max) :
25.2 V
Voltage - Supply Span (Min) :
4.5 V